درحال بار گذاری
img-bg

آموزش نصب ورد پرس

آموزش نصب ورد پرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا برای سایت‌ها و وبلاگ‌ها می‌باشد. وردپرس در ابتدا تنها یک سیستم رایگان وبلاگ‌نویسی بود که امکانات خوبی را در اختیار وبلاگ نویسان قرار می‌داد و سپس به صورت یک CMS یا نرم‌افزار متن باز برای مدیریت محتوای سایت‌ها معرفی شد ، این سیستم بر روی تمامی سرور هایی که قابلیت اجرای PHP را داشته باشند نصب میشود .
جهت نصب ابتدا آخرین بسته نصب را با کلیک بر روی اینجا دانلود کنید .سپس وارد هاست خود شوید و به پوشه روت هاست خود یا محلی که در نظر گرفته اید بروید و بسته نصب را آپلود کنید . ما در اینجا بسته را بر روی public_html آپلود کردیم : wordpressسپس فایل را از حالت فشرده خارج کنید : wordpress-extract پس از اینکه بسته نصب از حالت فشرده خارج شد محتویات پوشه wordpress را به محل نصب انتقال دهید . در ادامه یک کاربر و یک دیتابیس ایجاد نمایید . ( آموزش ساخت دیتابیس در آموزش های هاست باران وجود دارد ) و به آدرس سایت را فراخانی کنید تا وارد محیط نصب شوید : پس از نمایش نصب ورد پرس بر روی دکمه “بزن بریم! ” کلیک کنید تا وارد مرحله تنظیمات دیتابیس شوید . حال در این مرحله تنظیمات دیتابیس را وارد نمایید .

در این مرحله پس از وارد نمودن مشخصات دیتابیس وارد مرحله بعدی می شویم : پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده بر روی راه اندازی ورد پرس کلیک کنید تا نصب به اتمام برسد ، پس از نصب بسته نصب را از روی هاست پاک کنید . در صورت داشتن سوال در مورد آموزش بالا با بخش فنی هاست باران تماس بگیرید.