اهمیت بکاپ گیری

توصیه به کاربران درباره بکاپ گیری از سایت ها و سرورهای خود

این جمله ای است که حتما بارها و بارها شنیده اید  : شرکت های میزبانی مسئولیتی نسبت به بکاپ ندارند ، و اگر نشنیده اید در آینده و با بررسی بیشتر و پرس و جو از شرکت های میزبانی خواهید شنید.

بهترین مکان برای نگه‌داری و ذخیره بکاپ داده‌ها، حفظ آن‌ها در سخت‌افزار جدا از سیستم اصلی است. تهیه بک آپ از اطلاعات نه تنها زمان و هزینه ای زیادی ندارد بلکه می تواند در مواقع حساس بسیار مفید باشد و به ادامه فعالیت اینترنتی شما کمک کند.

 

سرویس های هاستینگ معمولا سیستم بک آپ گیری را فقط برای سرویس های میزبانی(هاست) استفاده می کنند. در صورتی که میزبان شما نسبت به بکاپ گیری از سایت شما اقدام می نماید و از این بابت مطمئن هستید ، هر چند ماه یکبار یا حداکثر ماهی یکبار خودتان نیز از دیتا خود بکاپ گرفته و آن را در جای غیر از سرور اصلی هاست ذخیره نمایید. روش‌های مختلفی برای بک‌آپ گرفتن وجود دارد و می‌توانید از همه یا بخشی از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. البته می‌توانید از اطلاعاتی مثل دیتابیس ها که مهم‌ترند و زمان کمتری برای تهیه بک‌آپ نیاز دارند، نسخه پشتیبان تهیه کنید.

چه مواردی باعث می شود که به سراغ بکاپ برویم؟ خطای انسانی، بروزرسانی ناموفق، ویروس ها و بد افزار ها، تحریم ها و غیره.

 

کنترل صحت بکاپ

وقتی که شما بکاپ گیری از سایت را انجام می دهید یکی از موارد مهمی که لازم است به صورت کاملا جدی آن را دنبال کنید و بررسی نمایید این است که آیا بکاپی که گرفته اید سالم است یا نه؟ بصورت دوره ای باید چک کنید که فایلهای بکاپ سالم باشند.

 

ذکر این نکته ضروری است ،که طبق قوانین سایت هاست باران، مسئولیت تهیه بک آپ همیشه با مالکان سرویس است. شما در موقع ثبت نام این قوانین را تایید می کنید و ثبت نام در سایت به منزله قبولی تمام قوانین است.

لینک قوانین سایت هاست باران:

https://hostbaran.com/terms

 

 

 

با انجام این موارد سایت یا سرور خودتان را از خطر از بین رفتن اطلاعات حفظ نمایید. توجه کنید سایت شما متعلق به شماست و شما اولین و مهمترین شخصی هستید که باید نسبت به سرنوشت سایت خود حساس و دقیق باشید. در صورتی که به هر دلیل سایت اطلاعات سایت شما از بین بروند ، این شما هستید که دچار ضرر و زیان خواهید شد و اقدامات شرکت میزبان هر چه قدر هم زیاد باشد جوابگوی ضرر و زیان شما نخواهد بود.

در آخر توصیه می گردد در صورت نیاز به بکاپ گیری ، از سرویس های بکاپ هاست باران استفاده کنید. این سرورها در کشورآلمان -دیتاسنتر هتزنر واقع شده است و قیمت بسیار مناسبی دارند.

لینک خرید سرویس بکاپ:

https://cp.hostbaran.com/store/backup-host

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *