راهنمای انواع پسوندهای دامنه و انتخاب نام دامنه اینترنتی

با سلام خدمت کاربران عزیز سایت هاست باران

در این متن به بررسی انواع پسوندهای محبوب دامنه می پردازیم و به شما یاد می دهیم چگونه یک نام دامنه منحصر به فرد را برای خود انتخاب کنید.

سال 1985 معروف ترین پسوند اینترنتی یعنی .com (دات کام) راه اندازی شد. شرکت رجیستری  Verisgn (وری ساین) که در ویرجینیا آمریکا مستقر است امتیاز انحصاری دامنه اینتنرنتی com. در جهان را داراست . به پسوندها com ، org ، net اصطلاحاً دامنه سطح بالا یا TLD مخفف Top Level Domain می‌گویند. دامنه com بیشتر برای سایت های تجاری،شرکتی مناسب است، اما در کل برای هر کسب و کار دیگری نیز قابل استفاده است. قیمت فروش دامنه اینترنتی دات کام از سال ۲۰۲۳ هر سال به میزان ۷ درصد افزایش خواهد یافت، سپس در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ بدون تغییر باقی می‌ماند و بعد از آن نیز از سال ۲۰۲۶ تا ۲۰۲۹ به مدت ۴ سال و سالیانه ۷ درصد به آن افزوده می‌شود.

برای بررسی و جنریت نام های آزاد دامنه به سایت زیر مراجعه کنید.

namemesh.pro

namelix.com

پس از ورود به سایت یک کلمه مرتبط با موضوع سایتتان را وارد کنید و تیک مربوط به پسوند com را بزنید. سایت به شما نام های آزاد را نشان می دهد. با کلیک روی گزینه Show more اسم های بیشتری نشان می دهد.

برای مثال نام host را انتخاب کردم و نتایج بصورت عکس زیر می باشد.

 

پس از انتخاب نام دامنه، نوبت به ثبت دامنه می رسد. برای خرید دامنه com به صفحه ثبت دامنه مراجعه کنید و نام دامنه را بزنید.

خرید دامنه ارزان

در صورتی که پسوند دامنه com آزاد و قابل خرید بود، شما می توانید خرید دامنه ir را نیز انجام دهید. ثبت پسوندهای مختلف کمک می کند سایت شما شناخته تر و معروف تر گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *